• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • sie

    31

    2015

Oszczędzanie na oświetleniu

Lampy solarne

Oświetlenie zewnętrzne to taki element, który powinien łączyć w sobie zarówno estetykę jak i walory praktyczne. Warto wiec stosować takie rozwiązania, które będą łączyć te elementy a jednocześnie będą oszczędne. Gdy chodzi o źródła światła to obecnie najtańszym rozwiązaniem będą zwykłe żarówki, które będą zużywać mało prądu. Innym rozwiązaniem będą lampy LED-owe, ale w tym względzie jednak często może się okazać, że będą dla nas zbyt drogie.

Jeśli chodzi o źródła światła to mają one znaczenie w zakresie oszczędności. Takim istotnym rozwiązaniem na tym polu będzie również zastosowanie innych elementów. można wprowadzić między innymi czujniki ruchu, które szybko wyłapią ten moment, gdy ktoś się pojawia i światło tam staje się potrzebne. Dodatkowo można ustawić czas przez jaki to światło może się świecić. Rozwiązaniem mogą też być czujniki zmierzchu, które cieszą się dużą popularności i są chętnie wykorzystywane. W ten sposób można oczekiwać, że lampa uruchomi się sama, gdy braknie naturalnego światła.

Do ekologicznych rozwiązań bez wątpienia zaliczać musimy lampy solarne, które stosują energię słoneczną, gromadząc ją w ciągu dnia. Ich światło będzie jednak bardzo delikatne, dlatego stosuje się je przede wszystkim jako element uzupełniający normalne oświetlenie. Takie lampy mają jednak często różne kształty i wzory w związku z czym będą się ciekawie prezentować i mogą w ogrodzie pełnić funkcje ozdobne. Do popularnych rozwiązań zaliczają się także tablice solarne, na których umieszcza się numer domu. Niektóre wersje lamp LED-owych mają zastosowane ściemniacze, którymi steruje się przez użycie pilota. Coraz częściej zainteresowanie wzbudzają również inteligentne systemy, dzięki którym będzie można skutecznie sterować światłem. Za pomocą takich systemów można samodzielnie kontrolować oświetlenie praktycznie z każdego miejsca w domu.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.