• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    18

    2015

Oświetlenie zewnętrzne - ogród, taras, balkon

Kinkiety ogrodoweZanim zdecydujemy się na konkretną formę oświetlenia zewnętrznego musimy się dobrze zastanowić nad tym jaki efekt chcemy takim oświetleniem osiągnąć i jakie funkcje ma ono spełniać. Musimy wiedzieć czy bardziej ma być to dekoracja czy raczej element o charakterze praktycznym. W tej chwili do wyboru mamy już wiele różnorakich propozycji, dlatego każdy będzie w stanie do siebie coś dopasować. Najbardziej praktyczne jest oczywiście oświetlenie elektryczne, ale tutaj mamy ograniczenie, ponieważ musi być podłączone do sieci elektrycznej. Świetne będzie także oświetlenie o charakterze solarnym, ponieważ jest łatwe w montażu a jednocześnie nic nie będzie nas kosztować. Pochodnie czy świecie też są fajnym rozwiązaniem, ale tutaj trzeba pamiętać o bezpieczeństwie.

W ramach balkonu oraz tarasu najbardziej praktyczne będzie oświetlenie elektryczne. Doskonale sprawdzą się tam lampy domowe, estetyczne kinkiety czy też wiszące oprawy oraz reflektorki. Ogród zyska znacząco na swojej estetyce, jeśli będziemy w stanie wprowadzić do niego zróżnicowane oświetlenie. najważniejsze będzie zastosowanie do poszczególnych miejsc dobrych źródeł światła. Ciekawym rozwiązaniem są reflektorki, które montuje się w ziemi. Są one niewidoczne i nie będą przeszkadzały w ramach prac w ogrodzie, a jednocześnie estetycznie będą się świetnie prezentować.

Oczywiście trzeba umieć światłem dobrze zarządzać i nie można doprowadzić do sytuacji, w których będzie ono za mocne. Nazbyt intensywne światło, które będzie skierowane na pewne elementyOświetlenie roślin może tworzyć za duże kontrasty i tym samym wszystko to będzie się źle prezentowało. Drzewa trzeba oczywiście oświetlać od dołu ponieważ taka forma estetycznie będzie najciekawsza i da najlepszy możliwy efekt. Jeśli mamy jakieś niewysokie krzewy na pewno będzie można zastosować światło, które będzie rozpraszające, ponieważ będzie lepsze niż to światło, które oświetla od dołu.

Trzeba umieć wszystkie elementy naprawdę dobrze dopasować, ponieważ od tego zależeć będą efekty jakie można uzyskać przez przygotowane oświetlenie. Realizowane źródła światła oczywiście trzeba tak ustawiać, by nie oślepiać przez ich zastosowanie osób, które po ogrodzie będą się poruszać. Ukierunkowanie musi więc być odpowiednie ponieważ od tego może zależeć między innymi praktyczność wykonanego oświetlenia.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.