• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    8

    2015

Przegląd najciekawszych lamp ogrodowych

Oświetlenie oczka wodnegoOsoby zastanawiające się nad zakupem lamp ogrodowych mają świadomość tego, że na rynku dostępne są dziś różne ich rodzaje. Ich wzornictwo jest dopasowane do otoczenia, a same lampy charakteryzuje wysoki stopień odporności nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na warunki atmosferyczne. Największą popularnością cieszą się nadal tradycyjne lampy wiszące, stojące i naścienne. Okazuje się jednak, że producenci oświetlenia ogrodowego nie stronią również przed rozwiązaniami znacznie mniej konwencjonalnymi.

Tu na pierwszy plan wysuwa się oświetlenie solarne wyposażone w diody LED. Lampy tego rodzaju pracują intensywnie w dzień, pozyskują bowiem energię światła słonecznego wykorzystując w tym celu kolektor zamontowany zazwyczaj na wierzchu klosza. GdyDiody led zapada zmrok, lampy takie nie tylko włączają się automatycznie, ale również przez kilka godzin odpowiadają za emisję niezbyt mocnego światła. Nie jest ono na tyle intensywne, aby można było przy tym czytać, wystarczą jednak do oświetlenia ciągów komunikacyjnych. Rozwiązanie takie ma jeszcze jeden plus. Jest nim energooszczędność, choć nie bez znaczenia wydaje się być również łatwość instalacji, a nawet długowieczność wykorzystywanych w lampach solarnych żarówek. Innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować jest oświetlenie stosowane w oczkach wodnych. Tego typu lampy umieszcza się na brzegu albo na dnie zbiornika, a niektóre jej typy mogą być całkowicie zatopione w wodzie. Tu warunkiem koniecznym jest ich wodoszczelność oraz działanie pod niskim napięciem.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.