• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    10

    2015

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Oświetlenie słupkoweDo wykonywania ciekawego oświetlenia domu wykorzystać można oczywiście lampy słupkowe, które obecnie realizowane są w różnych wielkościach i mogą mieć od kilkudziesięciu do nawet kilku metrów. Dodatkowo wprowadza się licznie reflektory różnego rodzaju, kinkiety czy lampy wiszące. Na uwagę zasługują także oprawy wpuszczone w podłogę. Każde oświetlenie ma swoje zalety i nie da się wskazać takiego, które zawsze warto zastosować. Lampy w formie słupków sprawdzają się doskonale przy ścieżkach oraz chodnikach. Natomiast w dużych ogrodach lepiej będzie umieścić wysokie latarnie, które będą w stanie dać więcej światła na bardzo dużej powierzchni. Ich forma estetyczna często także będzie ich zaletą, ponieważ tak naprawdę w wielu przypadkach są to lampy, które mają być ozdobą ogrodu. Kinkiety montuje się często na słupkach wjazdowych przy bramach, na elewacji czy furtce. Zainteresowaniem cieszą się oprawy najazdowe, które montowane są równo z powierzchnią podjazdu. Takie oprawy nadają się doskonale do podświetlenia tarasów oraz wjazdów. Muszą być jednak bardzo odporne ponieważ często mogą być uderzane oraz będą również narażone na kontakt z kołami samochodów.

Oprawy lamp do zabudowy przygotowuje się w ścianach budynku lub w podwieszanych sufitach. Innego rodzaju reflektory także mogą być montowane na ścianach budynku czy też na ziemi i trawniku. Mogą mieć przenośny charakter albo mogą być zamontowane na stałe. Ich ruchoma głowica może pozwalać na to, że będzie można manewrować padającym światłem.

 

Modne oświetlenie - rodzaje materiałów

Różnego rodzaju lampy i formy oświetlenia wykonywane są obecnie ze zróżnicowanych materiałów oraz będą dostępne w różnym kolorze. Takim ciekawym elementem będzie stal oraz aluminium. Lampy ze staliTo materiał, który w połączeniu ze szkłem pozwala na stworzenie naprawdę ciekawych estetycznie lamp, które będą doskonale się prezentować. Jest to jednak rozwiązanie, które raczej ma formę nowoczesną. Poza nimi zainteresowaniem ciągle cieszą się lampy żeliwne, których popularność nie spada. Pasują do starych ogrodów podobnie jak mosiężne propozycje. Wiele osób decyduje się także na jakieś innowacyjne lampy, które wykonywane są z materiałów jakie określić można jako uzyskiwane z recyklingu. Taka forma związana z ekologią jest naprawdę dla wielu osób bardzo ważna i dlatego lampy z drewnianymi, papierowymi czy plastikowymi wstawkami to coraz częściej spotykane rozwiązania estetyczne, na które decyduje się naprawdę wiele osób.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.