• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    4

    2015

Zaprojektuj oświetlenie ogrodu już na etapie projektu

Oświetlenie punktoweJeśli chodzi o podstawowe oświetlenie zewnętrzne to powinno objąć wejście do domu, bramę czy furtkę. Zawsze musimy wybierać takie miejsca, w których światło będzie potrzebne oraz wykorzystywane. Nie zawsze musi tam być również światło o jakimś szczególnym natężeniu. Jeśli chodzi o inne miejsca, które nie są tak często użytkowane to na pewno to oświetlenie będzie można zrealizować nieco później. Zawsze jednak, jeśli nie chce niszczyć się już gotowego ogrodu warto nad realizacją oświetlenia pomyśleć nieco wcześniej. Możliwości wykorzystania oświetlenia są tak naprawdę ogromne. Od nas tylko zależy co i czym będziemy chcieli oświetlać.

Gdy chodzi o źródła światła to są one zróżnicowane i między innymi również dzięki temu tych możliwości, które można wykorzystać jest tak bardzo dużo. Na pewno warto po te możliwości sięgać ponieważ w ten sposób otoczenie naszego domu może się stać piękniejszym. Czasami chce się oświetlać jedno konkretne miejsce w swoim ogrodzie czy otoczenie domu. Dlatego do takich elementów najlepiej będzie nadawać się punktowe oświetlenie. Oświetlenie górne ma dawać wiele światła, dlatego nadaje się do zastosowania we wnętrzu domu. Takie światło dane z góry nie powinno raczej nikogo razić a najlepiej radzi sobie z mrokiem.

 

Lampy solarne na energię słoneczną

Jeśli nie mamy w jakimś miejscu podłączenia do sieci elektrycznej to najlepszym rozwiązaniem będą specjalne lampy solarne, których popularność w ostatnich latach rośnie i można się z nimi Oświetlenie podłożaczęsto spotkać. Ich światło jest delikatne i będzie się nadawać do oświetlania ścieżek. Modnym trendem obecnie jest przygotowywanie punktów świetlnych w podłożu. Mają one postać kostek czy płytek i stapiają się doskonale z otoczeniem. Dopiero nocą, gdy będzie wydostawać się z nich światło będzie można zauważyć, że w tym miejscu rzeczywiście funkcjonuje jakieś źródło światła.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.