• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    2

    2015

Zanim wykona się ogród

oświetlenie ogroduInstalacja elektryczna w ogrodzie powinna być zrealizowana zanim założymy ogród. Nie trzeba dzięki temu rujnować nawierzchni czy rabat, by kable położyć. Jeśli wcześniej to zrobimy to dzięki temu będzie można poszukać dobrych lamp dla siebie.

 

Wybieramy lampy

Przygotowywane lampy zewnętrzne powinny charakteryzować się szczelnością oraz dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy działające czynniki atmosferyczne. Dobrze wykonane modele lamp z solidnych materiałów będą nam mogły służyć przez wiele lat. Takie oprawy nie mogą rdzewieć, a żarówki powinny mieć przyjemne da oka światło. Powinno się także stosować takie rozwiązania, które będą rzeczywiście energooszczędne. W tym względzie największym hitem są oczywiście diody LED oraz lampy solarne, które tak naprawdę świecą nam za darmo ponieważ korzystają z energii słonecznej.

 

Lampy muszą być bezpieczne

Montowane w ogrodach lampy powinno się przystosować do pracy na zewnątrz budynków, dlatego muszą spełniać normy bezpieczeństwa. Gdy je kupujemy powinniśmy sprawdzać dwa parametry: B określa bezpieczeństwo i pokazuje, że produkt spełnia Polską Normę i ma techniczną aprobatę natomiast IP to Lampy ogrodowestopień ochrony, który w dwóch cyfrach odnosić się będzie do kwestii pyłoszczelności oraz wodoszczelności takiej lampy. Jeśli w ogrodzie przygotowuje się instalacje o napięciu 220V to powinniśmy ze względów bezpieczeństwa jej przygotowanie zlecić elektrykowi. W momencie, gdy stajemy przed koniecznością wyboru odpowiednich lamp do swojego ogrodu powinniśmy zainteresować się różnymi propozycjami zarówno, jeśli chodzi o materiał z jakiego lampy są wykonane jak i też ich formę estetyczną. Chodzi oczywiście o to, by przygotować sobie takie rozwiązanie, które estetycznie będzie rzeczywiście na doskonałym poziomie. Wybór jest naprawdę ogromny i będzie to dotyczyło zarówno ilości różnych lamp i rodzajów jak i też estetycznych form z tym związanych. Każde miejsce w ogrodzie ma swoją specyfikę i przy przygotowaniu takiego oświetlenia oczywiście powinno się pamiętać o tym, żeby na taką specyfikę zwrócić uwagę i wszystko przygotować na dobrym poziomie. Oświetlenie musi być odpowiednio kontrolowane, tak by rzeczywiście dało się z niego wyciągnąć jak najwięcej i zastosować takie formy, które doskonale się sprawdzą. Stawia się między innymi na oświetlenie punktowe w ogrodzie, które będzie szczególną uwagę zwracało na pewne elementy wyposażenia, które tam się znajdują. Jeśli jednak takie oświetlenie się przygotowuje trzeba pamiętać o jego precyzyjnym ustawieniu oraz idealnym dopasowaniu.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.