• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    16

    2015

Planowanie oświetlenia zewnętrznego

Oświetlenie budynku

Gdy zajmujemy się projektowaniem instalacji oświetleniowej w swoim domu powinniśmy postarać się o to, by wykonane elementy podkreślały piękno naszego domu czy ogrodu. Zawsze trzeba działać w sposób przemyślany i racjonalny.

 

Oświetlenie domu

Dom w dużej mierze będzie się podkreślało lampami oraz reflektorami, które umieszcza się w podsufitce, w daszkach nad tarasami czy drzwiami wejściowymi. Rzadziej przygotowuje się reflektory, które oświetlą budynek od dołu. Blisko drzwi można przygotować sobie między innymi kinkiety oraz lampy wiszące, które jak wiadomo ciekawie się prezentują i dają odpowiednio dużą ilość światła. Pamiętać trzeba o tym, że światło, które pada równolegle do elewacji będzie uwypuklać nieco strukturę. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się więc przy ścianach na gładko tynkowanych ponieważ ukaże się w ten sposób ich wszystkie niedoskonałości.

Modne obecnie staje się stosowanie oświetlenia kolorowego, które będzie zmieniało naturalne barwy otoczenia. Można w ten sposób w około swojego domu stworzyć prawdziwą bajkową krainę. Jeśli ma się na to jakiś ciekawy pomysł to na pewno będzie warto eksperymentować z kolorami oświetlania, ponieważ można w ten sposób uzyskać naprawdę niesamowite efekty. Zawsze jednak pamiętajmy o tym, że oświetlenie zewnętrzne musi i dobrze wyglądać i spełniać dobrze swoje role. Aspekt praktyczny ma tu swoje znaczenie i nigdy nie można o nim zapominać, gdy przygotowuje się takie oświetlenia. Oczywiście trzeba także uważać by przygotowane źródła światła w pewnych miejscach nie stały się oślepiające dla osób, które będą się tam poruszać. Taki problem niestety często się pojawia i naszym zadaniem będzie tutaj zastosowanie takich rozwiązań, dzięki którym nie będzie z tym takich właśnie problemów. W ten sposób również wyraża się praktyczność oświetlenia.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.