• 504 678 687
  • kontakt@debaty.org.pl
  • pon - pt: 09.00 - 18.00
  • wrz

    14

    2015

Oświetlenie ogrodu – jak sprawić, żeby nie przyciągało owadów

Oświetlenie przeciwko owadom

Wiele osób decyduje się obecnie na przygotowywanie w swoim ogrodzie estetycznego oświetlenia. Jak się jednak okazuje wykonanie takiego oświetlenia często wiąże się z tym, że obok naszego domu licznie pojawiają się owady. Nie koniecznie jednak zawsze tak będzie. Można zastosować oświetlenie LED, które tych owadów nie będzie przyciągać. Każdy z nas zetknął się już z taką sytuacją, że owady w ogrodzie psują spokojny wypoczynek. Dlatego, jeśli tego problemu nie chcemy mieć powinniśmy się zdecydować na zastosowanie dobrej jakości oświetlenia LEDowego. Światło z lamp LED nie przyciąga owadów. W przypadku lamp LED nie będzie emitowany ultrafiolet w związku z czym nie będzie owadów. To właśnie nie światło wabi owady ale promienie ultrafioletowe, które są wydzielane przez światło.

Lampy LED można więc w ogrodach montować bez obaw, że pojawi się tam szybko więcej różnych zwierzątek. Trzeba pamiętać, że owady to nie jedyny problem. Za nimi przyjdą bowiem inne elementy łańcucha pokarmowego, dlatego można się spodziewać w swoim ogrodzie większej ilości pająków, a dalej żab czy nietoperzy. Osoby, które są tym bardziej zainteresowane powinny przeczytać inne ciekawsze artykuły na ten konkretny temat. Jeśli realizujemy oświetlenie w swoim ogrodzie nie można zapominać o tym, że będzie ono narażone na działanie czynników atmosferycznych. W praktyce to będzie oznaczało, że konieczne jest przygotowanie takiego oświetlenia, które będzie miało lepsze parametry. Wybierane tasmy LED do ogrodów to najczęściej paski, które mają napięcie około 230 V. Instalacja ich będzie bardzo prosta, dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić, ale oczywiście trzeba także przy tym zachować odpowiednią staranność i bezpieczeństwo. W sytuacji, gdy montuje się światło w wodzie to trzeba dodatkowo o nie zadbać. Pamiętać należy o wybraniu niskiego napięcia a lampa musi być dodatkowo umieszczona w specjalnym profilu LED. W takim przypadku warto się decydować na lampę z wysokim parametrem IP. Trzeba montować takie lampy, które są dobrze chronione przed wilgocią ale nie mogą być tak wykonane, że będą one narażone na przegrzanie i tym samym na całkowite zniszczenie.

Szczerze polecamy

Piękne - i co najważniejsze - wytrzymałe oświetlenie, będące inspiracją dla wielu naszych projektów. Firma oferuje szeroki asortyment lamp dla każdych warunków - oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodowe.

 

Ostatnio dodane
Kategorie
Top artykuły
O nas
logo-footer

Nasza dewiza, która nam przyświeca : " Różni ludzie, różne pomysły, innowacyjne projekty! "

Partner

        

© Copyright debaty.org.pl | All Rights Reserved.